Doğru Havalandırma Firmasını Bulmanıza Yardımcı Olacak 6 Madde

 

Evinize, iş yerinize veya tesisinize havalandırma sistemi kurdurmak istiyorsunuz. Bu durumda  sizi yakından ilgilendiren önemli bir unsur devreye giriyor. Doğru, güvenilir bir havalandırma firması.. 

Bu blog yazımızda sizlere doğru bir havalandırma firması seçerken yardımcı olacağını düşündüğümüz kriterleri paylaşacağız. 

 

 

1) Yorumları İnceleyin : 

 

İnternete girin ve bulunduğunuz ilde faaliyet gösteren havalandırma firmalarını arayın. Firma hakkındaki varsa müşteri yorumlarını inceleyin. Mutlu müşteriler, her zaman için iyi birer referans niteliğindedir.

 

2) Web Sitelerini İnceleyin :  

 

Bulduğunuz havalandırma firmalarının web sitelerini inceleyin. Sektörde ne kadar süredir faaliyet göstermektedirler? Profesyoneller mi? Sizin istediğiniz hizmeti başarıyla sağlayabilirler mi? 

Bu vb. sorulara cevap bulmaya çalışın. 

 

3)Doğru Soruları Sorun : 

 

Eğer imalat gerçekleştirdiğiniz tesisiniz için toz toplama, sulu filtre üniteleri düşünüyorsanız; keşif esnasında ilgili kişiye ünitenin tam olarak nereye kurulması gerektiğini, kanalların nereler üzerinden geçeceğini ayrıntılarıyla kendi isteğiniz doğrultusunda yönlendirin. 

 

Havalandırmacınızın hangi tür sac kullanacağını sorun. 

Kullanacakları fan motorunun kalitesini araştırın ve gücünün alanın hacmine uygun olmasına dikkat edin. 

Sorularınıza sizi tatmin eden ölçekte yanıt verildiğinden, keşif esnasında gelen mühendisin istekleriniz doğrultusunda hareket edeceğinden emin olun. 

 

4) Referanslarını İnceleyin : 

 

Seçeceğiniz firmanın daha önce hizmet verdiği firmaları, belirttiği projeleri, varsa proje fotoğraflarını inceleyerek aradığınız hizmet kalitesini teyit edebilirsiniz.

 

5) Doğru Fiyatı Bulun : 

 

Havalandırma sistemleri fiyatlandırması; ortamın genişliğinden, sacın cinsine birçok etken değerlendirilerek değişken olacaktır.  

Piyasanın anormal altındaki fiyat tekliflerine itibar etmeyiniz. Bu ve benzeri durumlarda bir veya birden fazla problemle karşılaşılabilme ihtimali mutlaktır. 

En düşük fiyat her zaman en iyi seçim olmayabilir. 

 

6) Detaylı Yazılı Belge İsteyin : 

 

Seçeceğiniz havalandırma firmasının, ilgili projeye ait fiyat teklifini detaylarıyla birlikte isteyin. 

 

 

Isı Trans Ekibi